آخرین نماز در حلب

«آخرین نماز در حلب»؛ مجموعه خاطرات عباس دانشگر شهید مدافع حرم به کوشش پدر او، مومن دانشگر است. عباس اردیبهشت سال ۱۳۷۲ در شهرستان سمنان زاده شد. او پنجم مهر ماه سال ۱۳۹۰ وارد دانشگاه امام حسین علیه السلام شد و پس از گذشت یک سال دوره‌ی آموزش عمومی افسری را پشت سر گذاشت. دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۵ به جبهه‌ی مقاومت در سوریه پیوست و سرانجام در بیستم خرداد در روستای هویز حومه‌ی جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.

آخرین نماز در حلب

کتابان: «آخرین نماز در حلب»؛ مجموعه خاطرات عباس دانشگر شهید مدافع حرم به کوشش پدر او، مومن دانشگر است. عباس اردیبهشت سال ۱۳۷۲ در شهرستان سمنان زاده شد. در سال ۱۳۹۰ کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه‌ی عالی در دانشگاه سمنان و در رشته مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار) قبول شد؛ اما به خاطر علاقه‌ای که به سپاه پاسداران داشت، در آزمون دانشگاه امام حسین علیه‌السلام هم شرکت کرد و قبول شد. پنجم مهر ماه سال ۱۳۹۰ وارد دانشگاه امام حسین علیه السلام شد و پس از گذشت یک سال دوره‌ی آموزش عمومی افسری را پشت سر گذاشت. دوم اردیبهشت سال ۱۳۹۵ به جبهه‌ی مقاومت در سوریه پیوست و سرانجام در بیستم خرداد در روستای هویز حومه‌ی جنوبی شهر حلب سوریه با موشک تاو آمریکایی به شهادت رسید.


برشی از کتاب:

اذان به وقت حلب: بعد از دو هفته از شهادتش، ساکش به دست‌مان رسید وسایل داخل ساک را یک به یک دیدم و ساک را کنار اتاق گذاشتم. در نیمه‌های شب ناگاه صدای اذان را شنیدم و از خواب پریدم. ساعت را نگاه کردم. دیدم نیم ساعت به اذان شرعی مانده؛ هیجان تمام وجودم را گرفته بود؛ دویدم در حیاط خانه که ببینم صدای اذان از مناره‌ی مسجد است یا نه! متوجه شدم صدای اذان از داخل خانه است؛ وقتی خوب دقیق شدم؛ دیدم اذان از ساک کنار اتاق است.

سراسیمه به سمتش رفتم و گوشی تلفن عباس در ساک بود؛ گرفتم، نگاهم به آن خیره شد... روی صفحه نوشته بود: «اذان به وقت حلب» یک سالی از شهادت عباس می‌گذرد هنوز در خانه‌ی ما صدای اذان در سه نوبت به افق حلب پخش می‌شود یک بار دست بردم که حذفش کنم دلم نیامد با خود گفتم بگذار هر روز ندای الله اکبر در خانه طنین‌انداز شود تا مرحمی بر دل باشد.


علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر در تابستانه کتاب با ۳۰ درصد تخفیف می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی nashreshahidkazemi.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ کتاب را تهیه نمایند.


شناسنامه: مومن دانشگر، «آخرین نماز در حلب؛ مجموعه خاطرات شهید مدافع حرم عباس دانشگر»، قم: شهید کاظمی، چاپ نخست، ۱۴۰۰.


پدیدآورندگان

مومن دانشگر

مومن دانشگر

گردآورنده

اطلاعات کلی

  • تاریخ انتشار: 1400
  • نسخه (های) موجود: کاغذی
  • گروه مخاطبان: جوان-میانسال-کهنسال
  • ناشر: شهید کاظمی
  • جلد اول این کتاب:
  • نوبت چاپ: 1
  • شمارگان:‌
  • شابک:

منابع و مآخذ

ارجاع به این کتاب

فهرست مطالب