«از دمشق تا صنعا؛ ایران در میدان» چه می‌کند؟

  • حسن‌نیا، نویسنده‌ی این کتاب و دبیر سرویس سیاسی و بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، هم‌کاری دولت سوریه، حشدالشعبی عراق، حماس و جهاد اسلامی فلسطین، نیروهای سیاسی شیعه‌ی بحرین، انصارالله یمن و حزب‌الله با ایران را مورد بررسی قرار داده و در آخر به این نتیجه می‌رسد که حضور مستشاری ایران و کمک ایران به این گروه‌های سیاسی و شبه‌نظامی باعث تقویت جایگاه ایران در منطقه می‌شود.
تاریخ: ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ | شماره خبر: 5787

به گزارش کتابان به نقل از ایلنا، «از دمشق تا صنعا؛ ایران در میدان» به قلم محمدعلی حسن‌نیا، دبیر سیاسی و بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، توسط انتشارات البرز فرجاد منتشر شد.

این کتاب بر پایه‌ی نظریه نوواقع‌گرایی به موضوع حضور ایران و نیروهای نزدیک به جمهوری اسلامی در تحولات غرب آسیا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ اشاره کرده و حضور ایران در سوریه و حضور گروه‌های سیاسی و نظامی نزدیک به جمهوری اسلامی در عراق، یمن، فلسطین و بحرین را مورد کنکاش قرار داده است.

حسن‌نیا، نویسنده‌ی این کتاب و دبیر سرویس سیاسی و بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، هم‌کاری دولت سوریه، حشدالشعبی عراق، حماس و جهاد اسلامی فلسطین، نیروهای سیاسی شیعه‌ی بحرین، انصارالله یمن و حزب‌الله با ایران را مورد بررسی قرار داده و در آخر به این نتیجه می‌رسد که حضور مستشاری ایران و کمک ایران به این گروه‌های سیاسی و شبه‌نظامی باعث تقویت جایگاه ایران در منطقه می‌شود.


شناسنامه: محمدعلی حسن‌نیا، «از دمشق تا صنعا؛ ایران در میدان»، تهران: البرز فرجاد، چاپ نخست، ۱۴۰۰.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما