تو یک ژنرالی؛ مستند روایی از زندگی جانباز داوود عامری
جنگ ایران و عراق و ادبیات دفاع مقدس

تو یک ژنرالی؛ مستند روایی از زندگی جانباز داوود عامری

«تو یک ژنرالی» مستند روایی از زندگی جانباز هفتاد درصدی، داوود عامری است. اعظم‌السادات حسینی در این کتاب از پسر نوجوانی می‌گوید که شیفته‌ی کوهنوردی است، با شروع جنگ به جبهه می‌رود، دیده‌بان می‌شود، مجروح می‌شود، پایش را از دست می‌دهد؛ اما تسلیم نمی‌شود. اراده و پشتکار از او کوهنوردی حرفه‌ای و زمان، عکاسی حرفه‌ای می‌سازد. او رزمنده‌ای‌ست دیده‌بان، دیده‌بانی‌ست کوهنورد، کوهنوردی‌ست جانباز و جانبازی‌ست هنرمند.

تو یک ژنرالی؛ مستند روایی از زندگی جانباز داوود عامری

کتابان: «تو یک ژنرالی» مستند روایی از زندگی جانباز هفتاد درصدی، داوود عامری است که در طول برگزاری نمایشگاه کتاب تهران (اردی‌بهشت ۱۴۰۱) توسط انتشارات روایت فتح به چاپ رسیده بود.

در این کتاب، مخاطب با اعظم‌السادات حسینی، همراه می‌شود تا بر بلندی‌ها و پستی‌های زندگی داوود قرار گیرد و از اوج و فرود زندگی‌اش بخواند. حسینی از پسر نوجوانی می‌گوید که شیفته‌ی کوهنوردی است، با شروع جنگ به جبهه می‌رود، دیده‌بان می‌شود، مجروح می‌شود، پایش را از دست می‌دهد؛ اما تسلیم نمی‌شود. اراده و پشتکار از او کوهنوردی حرفه‌ای و زمان، عکاسی حرفه‌ای می‌سازد. او رزمنده‌ای‌ست دیده‌بان، دیده‌بانی‌ست کوهنورد، کوهنوردی‌ست جانباز و جانبازی‌ست هنرمند.

این کتاب ماجرای جنگیدن و زندگی کردن است که با نگاهی ظریف و عمیق و انسانی روایت شده. با این قابلیت که عکس‌های زیبای این هنرمند حرفه‌ای را می‌توانید با کیفیت بالا از طریق اسکن Qr کد موجود بینید و لذت ببرید.


برشی از متن:

پا که از بالای زانو قطع شده باشد می‌شوی جانبار ۴۹ درصد، بیاید پایین زانو، جانباز ۳۹ درصد. ماجرای این درصدها را می‌خواندم و می‌شنیدم. اما این قوانین و حق و حقوق‌ها همه برای من بی‌معنا بود. برای من این ده سانت بالا و پایینِ زانو فقط یک معنا داشت: «می‌توانم باز هم کوه بروم یا نه؟» آن موقع هم مثل حالا کوه برای من خودِ زندگی بود...


شناسنامه: اعظم‌السادات حسینی، «تو یک ژنرالی؛ مستند روایی از زندگی جانباز داوود عامری»، تهران: روایت فتح، چاپ نخست، ۱۴۰۱، بها: ۶۵ هزار تومان.


پدیدآورندگان

اطلاعات کلی

  • تاریخ انتشار: 1401 - بهار - اردیبهشت ماه
  • نسخه (های) موجود: کاغذی
  • گروه مخاطبان: جوان-میانسال-کهنسال
  • ناشر: روایت فتح
  • جلد اول این کتاب:
  • نوبت چاپ: 1
  • شمارگان:‌
  • شابک:

منابع و مآخذ

ارجاع به این کتاب

فهرست مطالب