زندگی‎نامه‌ی کامل سردار سلیمانی

  • مصطفی رحیمی در کتاب «سرباز؛ قاسم سلیمانی» کوشیده تمامی فکت‌ها و ماجراها را محققانه و مستند بیان کند، تاریخ‌ها را به ‌درستی بیاورد و از اغراق بپرهیزد. در ضمن، نثر اثر به‌گونه‌ای روان و رساست که مخاطب عام را هم دچار مشکل نمی‌کند. نبرد با اشرار مسلح در جنوب شرق ایران، نبرد با داعش در اطراف بغداد، نجات دمشق و عملیات بادیه در سوریه و ماجرای شهادت از نقاط برجسته‌ی این کتاب است.
تاریخ: ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ | شماره خبر: 6082

به گزارش کتابان به نقل از خبرگزاری مهر، کتاب «سرباز؛ قاسم سلیمانی»، زندگی‎نامه‌ی کامل سردار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی نوشته‌ی«مصطفی رحیمی» از سوی «انتشارات خط مقدم» به زوی منتشر می‌شود.

این کتاب، زندگی‌نامه‌ی مستندی است از چوپان‌زاده‌ی فقیری که با خلوصی سرشار از طراوت روح و اراده‌ای پولادین و البته تیزهوشی و تدبیر غیرقابل‌انکار، همه‌ی دنیا را به تعظیم واداشت.

سردار شهید قاسم سلیمانی، شاید تنها رزمنده‌ای باشد که از بیست‌سالگی تا حدود ۶۲ سالگی، پوتین‌هایش را نیاویخت. دایره‌ی فعالیت‌های او تمام سطح خاورمیانه بود و در طول حیاتش به هیچ‌یک از قدرت‌های جهانی تکیه نکرد.

هم‌چنین شاید تنها فرمانده‌ی بزرگ نظامی بود که هم‌زمان در قامت یک دیپلمات برجسته و تأثیرگذار نیز نقش‌آفرینی می‌کرد. معنویت و اخلاص در کنش و واکنش‌های او حرف اول را می‌زد و شجاعت بی‌مثالش، زبان‌زد خاص و عام بود.

در این‌کتاب سعی شده تمامی فکت‌ها و ماجراها محققانه و مستند باشد، تاریخ‌ها به ‌درستی بیاید و از اغراق پرهیز شود. در ضمن، نثر اثر به‌گونه‌ای روان و رسا باشد که مخاطب عام را هم دچار مشکل نکند.

نبرد با اشرار مسلح در جنوب شرق ایران، نبرد با داعش در اطراف بغداد، نجات دمشق و عملیات بادیه در سوریه و ماجرای شهادت از نقاط برجسته‌ی این کتاب است.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما