سرباز شهر ممنوعه

«سرباز شهر ممنوعه» مستند روایی خاطرات افسر گارد جاویدان مرحوم نجات‌علی اسکندری است؛ مردی که از نزدیک شاهد فروپاشی و ضعف دستگاه اشرافیت و سلطنت بوده و پس از طلیعه‌‌ی انقلاب اسلامی چون سربازی وفادار و متعهد به پاسداری از کیان و امنیت ایران اسلامی پرداخته است.

سرباز شهر ممنوعه

کتابان: «سرباز شهر ممنوعه» مستند روایی خاطرات افسر گارد جاویدان مرحوم نجات‌علی اسکندری است؛ مردی که از نزدیک شاهد فروپاشی و ضعف دستگاه اشرافیت و سلطنت بوده و پس از طلیعه‌‌ی انقلاب اسلامی چون سربازی وفادار و متعهد به پاسداری از کیان و امنیت ایران اسلامی پرداخته است.

او، روایتگر شجاعت و رشادت نیروهای مؤمن ارتشی است که با وجود همه‌ی‌ توطئه‌ها و هجمه‌های منافقان و بدخواهان این مرز و بوم علیه سازمان نیروهای مسلح، دوش به دوش سپاه پاسداران و نیروهای مردمی در برابر ارتش متجاوز و سراپا مسلح بعثی ایستادگی کردند و پرچم پرافتخار ایران اسلامی را بر بلندترین قله‌های افتخار و رشادت به اهتزاز درآوردند.


برشی از کتاب:

شب نهم آبان ماه سال ۵۹ واحد اطلاعات کشف کرده بود که دشمن قصد دارد صبح فردا با یک تک سنگین از پل نادری بگذرد و راه را برای عبور لشکرهای پیاده‌اش به طرف اهواز بگشاید. در همان حال که مشغول گرفتن مهمات و بازدید سلاح ها بودیم، یک استوار بلندقد و بسیار خوش‌اندام وسط محوطه‌ی‌ گردان ایستاد و با لهجه‌ی‌ کرمانشاهی گفت: «برادرا، دشمنی که فردا در ساحل کرخه با او می جنگید قاتل برادرهای ما و متجاوز به ناموس وطن ماست. هرکس آماده‌ نبرد پهلوانانه تا شهادته دست یاعلی بده» و دست بزرگش را آورد جلو. نیروها از جا پریدند و دست در دستش گذاشتند، صفوف بعدی دست بر شانه‌ی‌ آن‌ها و همین‌طور تا چند ردیف مثل گلبرگ‌های یک گل شکل ‌گرفت. همگی از ته دل نعره می‌زدیم یاعلی یاعلی چنان‌که صدای یاعلی گفتن یگان ما آن شب تا لشکرهای مجاور شنیده شده بود.


شناسنامه: حسین گلدوست، «سرباز شهر ممنوعه؛ مستند روایی از خاطرات ستوان دوم (افسر گارد جاویدان) مرحوم نجاتعلی اسکندری»، تهران: روایت فتح، چاپ نخست، ۱۴۰۰، بها: ۳۹ هزار تومان.


پدیدآورندگان

اطلاعات کلی

  • تاریخ انتشار: 1400
  • نسخه (های) موجود: کاغذی
  • گروه مخاطبان: جوان-میانسال-کهنسال
  • ناشر: روایت فتح
  • جلد اول این کتاب:
  • نوبت چاپ: 1
  • شمارگان:‌
  • شابک:

منابع و مآخذ

ارجاع به این کتاب

فهرست مطالب