مجموعه‌ی سه‌جلدی «قصه فاطمیون» رونمایی شد

  • مجموعه‌ی سه‌جلدی «قصه فاطمیون» با عنوان‌های «ناهمزاد»، «عزیزم ذوالفقار» و «آذرگون» روایتگر داستان زندگی سه فرمانده‌ی شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون است که امیر سعادتی و کاظم طلایی به ترتیب دبیری طرح و مدیریت هنری چاپ آن را برعهده داشتند. «ناهمزاد» روایتی داستانی از زندگی شهید رضا بخشی جانشین فرمانده لشکر فاطمیون و «عزیزم ذوالفقار» روایتی داستانی از زندگی شهید حسین فدایی با نام جهادی «ذوالفقار» است. کتاب «آذرگون» نیز داستان زندگی شهید سید حسین حسینی را روایت می‌کند.
تاریخ: ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ | شماره خبر: 6515

به گزارش کتابان به نقل از آستان‌نیوز، مجموعه کتاب سه‌جلدی «قصه فاطمیون» از انتشارات آستان قدس رضوی(به‌نشر) در کنگره بین‌المللی جبهه مقاومت، یادبود شهدای مهاجر مدافع حرم، با حضور سردار اسماعیل قاآنی فرمانده‌ی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رونمایی شد.

سردار اسماعیل قاآنی در این مراسم ضمن رونمایی از این مجموعه کتاب، به یادگار بر روی پوستر این مجموعه نوشت: «بسمه‌تعالی، یاد همه شهدای عالی‌مقام، شهدای جبهه مقاومت حرم گرامی باد.»

مجموعه‌ی سه‌جلدی «قصه فاطمیون» با عنوان‌های «ناهمزاد»، «عزیزم ذوالفقار» و «آذرگون» روایتگر داستان زندگی سه فرمانده‌ی شهید مدافع حرم لشکر فاطمیون است که امیر سعادتی و کاظم طلایی به ترتیب دبیری طرح و مدیریت هنری چاپ آن را برعهده داشتند.

کتاب «ناهمزاد» نوشته‌ی مجید تربت‌زاده، روایتی داستانی از زندگی شهید رضا بخشی جانشین فرمانده لشکر فاطمیون است که در ۸۸ صفحه منتشر شده است.

«رضا بخشی» در نهم مهر ۱۳۶۵ در مشهد و در خانواده‌ای مهاجر و افغانستانی به دنیا آمد. تحصیلات دانشگاهی و حوزوی داشت، دانشجوی برتر و نخبه‌ی «جامعه المصطفی العالمیه» بود و دانشگاهی در مسکو برایش بورسیه تحصیلی فرستاده بود، اما او با انتخاب نام جهادی «فاتح» دانشگاه شهادت را برگزید و در ۹ اسفند ۱۳۹۵ در «تَل‌قرین» سوریه و در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی آسمانی شد.

کتاب «عزیزم ذوالفقار» نوشته‌ی رضا وحید، روایتی داستانی از زندگی شهید حسین فدایی با نام جهادی «ذوالفقار» است که در ۱۶۸ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

«حسین فدایی» با نام جهادی «ذوالفقار» در سال ۱۳۵۲ در افغانستان به دنیا آمد. در جوانی جذب گروه‌های مجاهد شد و به جنگ با نیروهای کمونیست پرداخت و در سال ۱۳۶۹ به ایران مهاجرت کرد. او ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ عازم سوریه شد و نام جهادی «ذوالفقار» را برای خود برگزید. این فرمانده در ۱۷ آذر ۱۳۹۴ در حومه‌ی شهرک «نبل الزهرا» به شهادت رسید.

کتاب «آذرگون» نوشته ام‌البنین ماهر، روایتی داستانی از زندگی شهید سید حسین حسینی است که در ۲۱۶ صفحه روانه بازار نشر شده است.

«سید حسین حسینی» با نام جهادی «سید»، در یکم فروردین ۱۳۴۵ در شهر «اُرُزگان» افغانستان چشم خانواده‌اش را روشن کرد. هنوز شش سال بیش‌تر نداشت که همراه دایی‌اش به ایران آمد. در ایران کار کرد، درس خواند و دارای همسر و فرزند شد. سپس زیر لوای سپاه محمد(ص) برای مبارزه با طالبان به افغانستان بازگشت و هفت سال جهاد کرد. هنوز گرد و خاک جنگ در شهرهای کشورش نخوابیده بود که جلادان داعش پرچم‌های سیاه‌شان را در سوریه و عراق نشان دادند. او که دل‌بسته‌ی اهل بیت پیامبر(ص) بود، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ عازم جهاد شد و چهار ماه بعد در شهریور در «غوطه شرقی» دمشق به شهادت رسید.

این مجموعه‌ی سه‌جلدی در قطع رقعی و شمارگان هزار نسخه توسط انتشارات آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‎توانند به فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های آن در سراسر کشور و هم‌چنین فروشگاه اینترنتی کتاب به‌نشر به نشانی www.behnashr.com مراجعه کنند.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما