مسابقه‌ کتابخوانی «حوض خون» با جوایز میلیونی

  • علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، پس از تهیه‌ی کتاب باید بخش کوتاهی از کتاب را با گویش و لهجه محلی خوانده و فایل آن را تا عید فطر در سایت ketabpishe.ir بارگذاری کنند. جوایز این مسابقه از این قرار است: کمک‌هزینه‌ی سفر عتبات عالیات برای نفرات اول تا سوم، کمک هزینه سفر مشهد مقدس برای نفرات چهارم تا دهم و بن خرید کتاب‌های انتشارات راه‌یار تا سقف ۵۰۰ هزار تومان به مدت یک سال.
تاریخ: ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ | شماره خبر: 7191

به گزارش کتابان به نقل از ایرنا مسابقه‌ی بزرگ کتابخوانی «حوض خون» کتاب تقریظ‌شده‌ي رهبر معظم انقلاب با جوایز ارزنده و میلیونی توسط انتشارات «راه یار» برگزار می‌شود.

حوض خون روایتی از مجاهدت بانوان اندیمشکی از رخت‌شویی در دوران دفاع‌مقدس است که در ۵۰۴ صفحه، به قلم فاطمه‌سادات میرعالی نوشته و توسط انتشارات «راه یار» چاپ شده است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، پس از تهیه‌ی کتاب باید بخش کوتاهی از کتاب را با گویش و لهجه محلی خوانده و فایل آن را تا عید فطر در سایت ketabpishe.ir بارگذاری کنند.

جوایز این مسابقه از این قرار است: کمک‌هزینه‌ی سفر عتبات عالیات برای نفرات اول تا سوم، کمک هزینه سفر مشهد مقدس برای نفرات چهارم تا دهم و بن خرید کتاب‌های انتشارات راه‌یار تا سقف ۵۰۰ هزار تومان به مدت یک سال.

بر اساس اعلام ناشر، تمامی اثرات ارسال‌شده، داوری و طی مراسمی از بهترین اثرات، تقدیر می‌شود.


تقریظ رهبری

متن تقریظ رهبر معظم انقلاب اسلامی بر این کتاب که اواخر اسفند سال گذشته در بیمارستان شهید کلانتری اندیشمک رونمایی و منتشر شد به شرح ذیل است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اولین احساس، پس از خواندن بخش‌هایی از این کتاب، احساس شرم از بی‌عملی در مقایسه با مجاهدت این مجاهدانِ خاموش و بی‌ریا و گم‌نام بود. آن‌چه در این کتاب آمده بخش ناشناخته و ناگفته‌ای از ماجرای عظیم دفاع مقدس است. باید از بانوی پرکار و صبور و خوش‌سلیقه‌ای که این کار پرزحمت را به‌ عهده گرفته و به خوبی از عهده‌ برآمده است و نیز از مؤسسه‌ی جبهه‌ی فرهنگی عمیقاً تشکر شود. مهر ماه ۱۴۰۰


گفتنی است پیش‌تر نیز رهبر انقلاب اسلامی مهرماه امسال در دیدار دست‌اندرکاران کنگره‌ي شهدای زنجان با اشاره به مطالعه‌ی کتاب «حوض خون» فرموده بودند: «من اخیراً یک کتابی خواندم به نام حوض خون - البته من در اهواز دیده بودم؛ خودم مشاهده کردم آن‌جایی را که لباس‌های خونی رزمندگان را و ملحفه‌های خونی بیمارستان‌ها و رزمندگان را می‌شستند؛ [این‌ها را] دیدم- که این کتاب تفصیل این چیزها را نوشته؛ انسان واقعاً حیرت می‌کند؛ انسان شرمنده می‌شود در مقابل این همه خدمتی که این بانوان انجام دادند در طول چند سال و چه زحماتی را متحمل شدند؛ این‌ها چیزهایی است که قابل ذکر کردن است.» ۱۴۰۰/۰۷/۲۴


علاقه‌مندان برای تهیه‌ي کتاب «حوض خون» علاوه بر کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور می‌توانند از طریق سایت‌های ketabpishe.ir ،ketabresan.net و هم‌چنین صفحات مجازی ناشر @raheyarpub نسبت به سفارش کتاب اقدام کنند.


شناسنامه کتاب: فاطمه‌سادات میرعالی، حوض خون، تهران: راه یار، چاپ نخست، ۱۴۰۰، بها: ۷۰ هزار تومان.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما