پویش مطالعاتی، برگرفته از کتاب «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا (ع)»

  • کتاب تک‌جلدی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا (ع)» به نویسندگی استاد محمد حکیمی به عنوان منبع برای دوازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر انتخاب شده است و این پویش از میلاد حضرت رضا(ع) آغاز و به مدت حدودی 2 ماه تا عید سعید غدیرخم برگزار می‌شود. یک جایزه‌ي نقدی 4 میلیون تومانی و چهار جایزه‌ی نقدی 1 میلیون تومانی برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.
تاریخ: ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ | شماره خبر: 7687

به گزارش کتابان، هم‌زمان با میلاد حضرت ثامن‌الحجج (ع) و دهه‌ی کرامت ۱۴۰۱ دوازدهمین پویش مطالعاتی به‎نشر برگرفته از کتاب «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)» با جوایز نقدی آغاز شد. حسین سعیدی، مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی)، درباره‌ي جزئیات این خبر گفت:

این پویش از دهه‌ی کرامت تا دهه‌ی ولایت و برای مخاطب با گروه سنی بزرگ‌سال پیش‌بینی شده است و یک جایزه‌ي نقدی ۴ میلیون تومانی و چهار جایزه‌ی نقدی ۱ میلیون تومانی برای این مسابقه در نظر گرفته‎ایم.

این مسابقه به صورت خرید کتاب با تخفیف ۲۰ درصد و قیمت ۱۶ هزار تومان و با کد انحصاری و ارسال پاسخ‌ها به سامانه‌ی پیامکی خواهد بود. کتاب تک‌جلدی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا (ع)» به نویسندگی استاد محمد حکیمی به عنوان منبع برای دوازدهمین پویش مطالعاتی به‌نشر انتخاب شده است و این پویش از میلاد حضرت رضا(ع) آغاز و به مدت حدودی ۲ ماه تا عید سعید غدیرخم برگزار می‌شود.

در جهت هم‎افزایی بین موسسات سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی منبع این مسابقه از آثار غیر به‌نشری انتخاب شده است. کتاب «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا (ع)» از جمله آثار منتشرشده بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی است.

این اثر در هر بخش، نخست رفتار پیامبر (ص) را مورد بررسی قرار داده و پس‌ از آن به تبیین آیات و روایاتی که این روش و سیره را ستوده پرداخته است. این اثر، در فهرست آثار مستند با محوریت رفتار و سیره پیامبر (ص) است؛ زیرا آن‌چه را که حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) نقل فرموده، بر اساس روایت منقول از امام حسن (ع) و امام حسین (ع) است و صحت و جامعیت این روایات تا بدان‌جاست که مورد قبول و تأیید امام کاظم (ع)، امام صادق (ع) و امام باقر (ع) بوده است. متن این کتاب احادیثی است که حضرت رضا (ع) از پدر و نیاکان‌شان در مورد سیره، رفتار و کردار پیامبر نقل کرده‌اند. ائمه‌ی اطهار(ع) پیامبر گرامی اسلام (ص) را بهتر از دیگران می‌شناسند و از این نظر کتاب منتشرشده، نه‌‌تنها برای تمام طبقات جامعه، بلکه برای برادران اهل تسنن نیز بسیار آموزنده است. نحوه‌ی رفتار با کودکان و فقرا، برآوردن نیازهای مردم، خبرگیری از حال نیازمندان، نحوه‌ی رفتار با فرهیختگان، احترام به مردم، صبر و شکیبایی، حقوق مساوی و برابر، مهربانی نسبت به آحاد امت، روی گشاده و... از جمله صفات و خصلت‌هایی است که در سیره پیامبر(ص) دیده می‌شود و در این اثر به آن اشاره ‌شده است.علاقه‌مندان برای اطلاع بیش‌تر و شرکت در پویش مطالعاتی «سیره پیامبر(ص) به روایت امام رضا(ع)» می‌توانند از طریق Behnashr.com و یا با تماس با شماره ۰۵۱۳۷۶۵۲۰۰۸ و در شبکه‌های اجتماعی ارسال پیام به شماره ۰۹۰۲۷۶۵۲۰۰۸اقدام نمایند.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما