نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ

  • نویسنده‌ی کتاب بر اساس تجربیات عینی و ملموس خود که ناشی از حضور و فعالیت در سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در مساجد... به‌ دست آمده اقدام به تألیف این کتاب کرده است. کتاب شامل عناوینی چون مفهوم گردشگری، ارتباط بین جنگ و گردشگری، گردشگری جنگ و انواع آن، رویکردهای گردشگری جنگ، نقش راهیان نور در گردشگری جنگ ایران، اهداف راهیان نور، تفاوت راهیان نور و گردشگری جنگ، ارتباط مساجد با گردشگری جنگ، کارکردهای مساجد، تشکل‌های فرهنگی مسجد، نقش تشکل‌های فرهنگی مسجد در گردشگری جنگ‌، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای کاربردی است.
تاریخ: ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ | شماره خبر: 5718

به گزارش کتابان به نقل از تسنیم، کتاب «نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ»، تألیف سعید عباد اردستانی، توسط انتشارات دهم (وابسته به سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام استان تهران) چاپ و منتشر شد.

نویسنده‌ی کتاب بر اساس تجربیات عینی و ملموس خود که ناشی از حضور و فعالیت در سال‌های بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در مساجد امام سجاد (ع)، پنبه‌چی، جعفری، مسئولیت در بسیج مساجد منطقه‌ی ۱۱ تهران، مسئول امور هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب غرب تهران، روایت‌گری در مناطق جنگی از سال ۱۳۶۹، تدریس اصول و فنون روایت‌گری برای راویان دفاع مقدس در سطح استان تهران، حضور در جلسات هم‌‌اندیشی راویان دفاع مقدس، شرکت در دوره تکمیلی استاد راویان دفاع مقدس و ... به‌ دست آمده اقدام به تألیف این کتاب کرده است.

گردشگری جنگ و جاذبه‌های مرتبط با آن می‌تواند به عنوان یکی از فرصت‌های فرهنگی مناسب برای کشور محسوب شود. مساجد در کنار اهدافی چون آموزه‌های دینی به تبلیغ و تشویق افراد شرکت‌کننده در برنامه‌های فرهنگی مسجد در جهت آشنایی با دفاع مقدس پرداخته و اردوهایی را مانند راهیان نور برگزار کرده‌اند. محور اصلی این تألیف را می‌توان تلاشی در جهت بررسی نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه‌ی گردشگری جنگ عنوان کرد.

این کتاب شامل عناوینی چون مفهوم گردشگری، ارتباط بین جنگ و گردشگری، گردشگری جنگ و انواع آن، رویکردهای گردشگری جنگ، نقش راهیان نور در گردشگری جنگ ایران، اهداف راهیان نور، تفاوت راهیان نور و گردشگری جنگ، ارتباط مساجد با گردشگری جنگ، کارکردهای مساجد، تشکل‌های فرهنگی مسجد، نقش تشکل‌های فرهنگی مسجد در گردشگری جنگ‌، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای کاربردی است.

سعید عباد اردستانی پاسدار بازنشسته‌ی سپاه، جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس و دانشجوی رشته‌ی دکترای سیاست‌گذاری فرهنگی است که از سال ۱۳۵۴ با حضور در کانون آموزش قرآن و مسجد پنبه‌چی فعالیت‌های اجتماعی خود را آغاز کرده و در تمام این مدت با حضور در مساجد و مدیریت تشکل‌های مختلف فرهنگی، قرآنی، اجتماعی و نظامی موجود در مساجد فعالیت کرده است.


شناسنامه‌: سعید عباد اردستانی، «نقش تشکل‌های فرهنگی مساجد در توسعه گردشگری جنگ»، تهران: انتشارات دهم (وابسته به سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام استان تهران)، چاپ نخست، ۱۴۰۰، بها: ۲۰ هزار تومان.


منبع:

دیدگاه های کاربران

دیدگاه شما