شرح مذاکرات برجام؛ کمیسیون برجام
انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران

شرح مذاکرات برجام؛ کمیسیون برجام

حدود دو ماه پس از امضای برجام در ایستگاه پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج به اضافه یک در جولای ۲۰۱۵ [تیر ماه ۱۳۹۴]، کمیسیونی در مجلس شورای اسلامی به نام «کمیسیون برجام» شکل گرفت که موافقان و مخالفان و منعقدکنندگان برجام در آن گفت‌وگو کردند. آن گفت‌وگوها و استدلال‌ها و پیش‌بینی‌ها درباره‌ی آینده‌ی برجام به عنوان بخشی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت فراوان است. کتاب «کمیسیون برجام» شرح گفت‌وگوهای آن کمیسیون است که بدون هیچ شرح و توضیح اضافه‌ای برای استفاده‌ی پژوهشگران و علاقه‌مندان آماده شده است.

شرح مذاکرات برجام؛ کمیسیون برجام

کتابان: حدود دو ماه پس از امضای برجام در ایستگاه پایانی مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج به اضافه یک در جولای ۲۰۱۵ [تیر ماه ۱۳۹۴]، کمیسیونی در مجلس شورای اسلامی به نام «کمیسیون برجام» شکل گرفت که موافقان و مخالفان و منعقدکنندگان برجام در آن گفت‌وگو کردند. آن گفت‌وگوها و استدلال‌ها و پیش‌بینی‌ها درباره‌ی آینده‌ی برجام به عنوان بخشی از تاریخ جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت فراوان است. کتاب «کمیسیون برجام» شرح گفت‌وگوهای آن کمیسیون است که بدون هیچ شرح و توضیح اضافه‌ای برای استفاده‌ی پژوهشگران و علاقه‌مندان آماده شده است.

این جلسات از ۱۰ شهریور تا ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ تشکیل شد، در آخرین جلسه‌ی آن دکتر ظریف مذاکره‌کننده‌ی ارشد هسته‌ای ایران حضور یافت و به پرسش‌های اعضای شرکت‌کننده پاسخ داد.


برشی از کتاب:

زاکانی در جلسه‌ی ۲۲ شهریور ۹۴ کمیسیون برجام: «از نظر ما تلاشی که توسط چهار دور مذاکره‌کنندگانی که زحمت کشیده‌اند تا نهایتا شما بزرگواران به این دستاورد رسیده‌اید، قابل تقدیر و همه مثل یک دوی امدادی است که در طول هم معنا پیدا می‌کنند و همه در خدمت نظام هستند و همه دارند از این موضع موضوع را دنبال می‌کنند...» ص ۳۸۶


شناسنامه: مرتضی احمدی، شرح مذاکرات کمیسیون برجام، تهران: امیرکبیر، چاپ نخست، ۱۴۰۰، بها: ۱۱۰ هزار تومان.


پدیدآورندگان

مرتضی احمدی

مرتضی احمدی

گردآورنده

اطلاعات کلی

  • تاریخ انتشار: 1400
  • نسخه (های) موجود: کاغذی
  • گروه مخاطبان: جوان-میانسال-کهنسال
  • ناشر: موسسه انتشارات امیرکبیر
  • جلد اول این کتاب:
  • نوبت چاپ: 1
  • شمارگان:‌
  • شابک:

منابع و مآخذ

ارجاع به این کتاب

فهرست مطالب